از سودآور شدن نمایشگاه شهر آفتاب تا لزوم تعیین تکلیف مالیاتی نمایشگاه

اعضای شورای شهر تهران گزارش حسابرس در خصوص وضعیت مالی نمایشگاه شهر آفتاب برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه صبح امروز شورا بررسی گزارش حسابرس رسمی شورای شهر در خصوص حسابرسی از شرکت نمایشگاهی آفتاب را برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ روی میز بررسی قرار دادند که پس از استماع گزارش حسابرس رسمی شورا ناصر امانی با بیان اینکه در سال ۸۲ به شهرداری تهران بابت مکان یابی ساخت نمایشگاه شهر آفتاب مجوز داده شده و دلیل ساخت این نمایشگاه هم انتقال نمایشگاه بین‌المللی تهران به این محل بود، گفت: حسابرس بندهای مالیاتی را در گزارش ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مورد تاکید قرار داده است که باید بطور اساسی برای آن فکری کنیم.
مهدی چمران نیز با بیان اینکه ساخت نمایشگاه‌ها بخشی از وظایف شهرداری‌هاست، گفت: یکی از وظایف شهرداری‌ها احداث نمایشگاه است و بر همین اساس ما هم نمایشگاه شهر آفتاب را ساختیم؛ اما نباید شرکت‌های ضرر ده مالیات بپردازند.
تشکری هاشمی نیز با بیان اینکه نگهداری فضای سبز و عملیات ساخت و ساز بیرون از نمایشگاه به شهر آفتاب تحمیل شده است، گفت: از مدیرعامل نمایشگاه می‌خواهم که رویدادهای نمایشگاهی را در این سایت برگزار کند و به وظایف ذاتی نمایشگاه داری بپردازد و نگهداری فضای سبز و اقدامات پیرامونی را به سازمان بوستان‌ها و معاونت فنی عمرانی محول کند.
وی با بیان اینکه قرار بود تبلیغات نمایشگاه بین‌المللی متوقف شود که به هیچ عنوان انجام نشد، ادامه داد: این در شأن شورا نیست که وقتی مصوبه‌ای را تصویب می‌کنیم می‌بینیم که باز هم بیلبوردهای سطح شهر به تبلیغ نمایشگاه بین‌المللی اختصاص یافته، بطوریکه در بزرگراه چمران به تبلیغ نمایشگاه‌های آینده پرداختند.
رئیس شورای شهر در واکنش به این سخنان تشکری هاشمی گفت: هنوز مصوبه‌ شورا از سوی فرمانداری ابلاغ نشده، البته تلفنی از سازمان زیباسازی خواستیم که در مواردی بنرها را جمع‌آوری کند اما چون قراردادها منعقد شده و اجازه داده شده بود امکان جمع‌آوری وجود نداشت.
میثم مظفر نیز با بیان اینکه شرکت نمایشگاه شهر آفتاب باید گزارشی از معاملاتش را به شورا ارائه کند، تصریح کرد: این شرکت باید وضعیت مالیاتی خود را تعیین تکلیف کند و این در حالیست که نمایشگاه ۲۵۷ هکتار زمین و ۵۰ هزار میلیارد تومان دارایی دارد اما درآمدش تنها ۲۰ هزار میلیارد تومان است که باید جذب شرکت‌های بین‌المللی در بازاریابی‌اش مورد توجه قرار گیرد و دقت داشته باشید اگر املاک این شرکت‌ها فروخته شود و در بانک سپرده گذاری شود سود بیشتری نسبت به وضعیت فعلی دارد.
عباس تقدسی نژاد مدیرعامل نمایشگاه آفتاب نیز با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه برای تعیین تکلیف مالیاتی شرکت شکایت صورت گرفته، گفت: این شرکت در دو سال اخیر وضعیت مطلوبی در حسابرسی داشته و این نقطه مثبتی در عملکرد شرکت است.
وی با بیان اینکه مشکل ما این است که ۲۵۷ هکتار زمین داریم اما اختیار واگذاری و بهره برداری از این زمین‌ها را نداریم، گفت: شرکت مشکل ساختاری دارد و امیدواریم این موضوع برطرف شود اما باید بگویم که روند عملکرد شرکت به سمت سودآوری رفته و کارکرد ما بهتر بوده است و در مورد زیان انباشته درخواست افزایش سرمایه داده‌ایم تا بتوانیم این شرکت را از وضعیت زیان انباشته خارج کنیم.
به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر تهران گزارش حسابرس رسمی شورا در خصوص وضعیت حسابرسی نمایشگاه آفتاب در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را تصویب کردند.

همچنین ببینید

واکنش پلیس فتا به بازی همستر کامبت

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا به بازی همستر کامبت در تلگرام واکنش نشان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *