تکواندوی اصفهان اسیر حاشیه‌های انتخاباتی

تعویق در برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت تکواندو استان اصفهان نوعی بلاتکلیفی در این ورزش المپیکی که یکی از قطب‌های تکواندو کشور به شمار می رود را در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مدت چهار ساله ریاست شهرام الله آبادی در هیأت تکواندو استان اصفهان به پایان رسیده و انتظار می‌رفت مجمع انتخابات این هیأت آبان ماه برگزار شود، ولی به دلیل آنچه دبیر هیأت از آن به عنوان همکاری نکردن اداره کل، یاد می‌کند، این انتخابات به تعویق افتاد و مشخص نیست چه زمانی برگزار خواهد شد.
تعویق انتخابات دیار نصف جهان در حالی صورت گرفته که در ۱۵ ماه اخیر، فدراسیون تکواندو مجمع انتخاباتی هیأت‌های استانی را که زمان چهار ساله آنها فرا رسیده در موعد مقرر برگزار کرده و در واقع تکواندو اصفهان اولین هیأتی است که در دوران مدیریت هادی ساعی در تکواندو، انتخابات آن به تعویق می افتد.
دبیر هیأت تکواندو اصفهان در همین خصوص به خبرنگار مهر گفت: رئیس فدراسیون معتقد است که هیأت‌ها نباید وارد دوران سرپرستی شوند، بر همین اساس هم اواخر خردادماه فرآیند برگزاری مجمع را آغاز کردیم، مکاتبه ما با اداره کل در همین خصوص بی پاسخ ماند. بر اساس آئین نامه، شصت روز مانده به ابلاغ رئیس باید نام نویسی کاندیداها صورت بگیرد، همین موضوع باعث شد دو نامه پیگیری در ماه‌ها تیر و مردادماه به اداره کل ارسال کنیم. در نهایت به فاصله یک ماه تا پایان دوره چهار ساله رئیس، انتخابات آغاز شد، موضوعی که تعویق انتخابات را داشت.
جواد ابن یمین افزود: در پایان زمان قانونی، چهار نفر مدارک خود را تحویل داده و ثبت نام کردند که سه نفر تأیید شدند. ولی هنوز زمان برگزاری مجمع مشخص نیست. متأسفانه از زمان حضور مسئول جدید در اداره کل ورزش و جوانان، اغلب هیئت‌های ورزشی به سمت سرپرستی رفته اند. شرایط موجود برای تکواندو اصفهان مناسب نیست و اداره کل باید راه کاری اتخاذ کند.
وی با بیان اینکه روز جمعه میزبان لیگ برتر پومسه بودیم که در چند مورد شاهد کارشکنی بودیم، اظهار داشت: جواد محمدی، رئیس اداره کل ورزش و جوانان در هیچ یک از مسابقات تکواندو حاضر نشد و حتی در دو دوره اردوی ملی و یا زمانی که رئیس فدراسیون برای بازید از مسابقات در سالن‌های تکواندو اصفهان حاضر بود، حمایتی از جانب اداره کل صورت نگرفت و این سر منشأ اختلافات بود.
ابن یمین در مورد معرفی سرپرست جدید برای هیأت گفت: اداره کل نفراتی را برای این منظور به فدراسیون معرفی کرده که مورد موافقت قرار نگرفته است. متأسفانه سیاست یک بام و دو هوا اداره کل ورزش و جوانان بروز چنین مشکلاتی را باعث شده است. زمانی که از اداره کل می‌خواهیم برای برگزاری مسابقات در شهرستان‌های دیگر همکاری کند، اداره قول مساعدت می‌دهد اما از طرفی وسایل مورد نیاز برای برگزاری مسابقات را به ما نمی‌دهند و می‌گویند سرپرست هیئت مشخص نیست. دود تمام این اختلافات در چشم ورزشکاران خواهد رفت و از اداره کل ورزش و جوانان در خواست داریم که نگذارند که تکواندو به حاشیه برود. جای سوال است که چرا تا این اندازه سد راه این رشته شده اند.
دبیر هیأت تکواندو استان اصفهان در پایان گفت: اداره کل در بدو شروع به کار خود، شخصی را برای ریاست هیئت تکواندو معرفی کرد و اکنون یکی از کاندیدهای انتخابات فعلی از نزدیکان آن شخص هست، به نظر می‌رسد اداره کل قصد مهندسی کردن انتخابات را دارد.

همچنین ببینید

گفته‌های علیرضا دبیر دردسرساز شد

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران، این روزها بار دیگر به صدر اخبار برگشته و مطابق با موارد اخیر، نه از باب مثبت‌ بلکه برای دفعه چندم، از در منفی وارد گود شده تا به طرز خبرسازی برای خودش مقبولیت بخرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *