معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: برای پیک تابستان‌ سال آینده درتلاشیم مجموعا ۶۳۰ مگاوات از طریق ارتقای توان تولید واحدهای گازی و رفع محدودیت تولید واحدهای بخاری به ظرفیت نیروگاه‌های کشور بیفزایم.

ثبت آمادگی ۹۹ درصدی نیروگاه‌های حرارتی در تابستان امسال

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: برای پیک تابستان‌ سال آینده درتلاشیم مجموعا ۶۳۰ مگاوات از طریق ارتقای توان تولید واحدهای گازی و رفع محدودیت تولید واحدهای بخاری به ظرفیت نیروگاه‌های کشور بیفزایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  ناصر اسکندری در مراسم تجلیل از کارکنان صنعت تولید نیروی برق کشور با اشاره‌ به اینکه تابستان‌ سال گذشته نیروگاه‌های حرارتی با 98 درصد آمادگی مورد بهره‌برداری قرار گرفتند، افزود: دست‌یابی به این رقم در حالی است که این رقم در میانگین‌های جهانی حدود 95 درصد است.
وی با اشاره به اینکه 622 واحد تولید برق حرارتی کشور در تابستان امسال با ضریب آمادگی 99.1 درصد در مدار تولید بوده‌اند، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته‌ در تلاشیم تا در پیک تابستان سال آینده با تلاش تمامی پرسنل صنعت نیروگاهی بتوانیم ضریب آمادگی فراتر از این رقم را به ثبت برسانیم.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت سیزدهم بیش از هفت هزار و 700 مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است، گفت: این اقدام از طریق سنکرون 40 واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت پنج هزار و 700 مگاوات و ارتقای توان واحدهای گازی و رفع محدودیت تولید واحدهای بخاری به ظرفیت دو هزار مگاوات محقق شده است.
اسکندری اضافه‌ کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا برای افزایش آمادگی نیروگاه‌های حرارتی‌ برای تولید برق پایدار در پیک تابستان سال آینده بالغ بر 110 هزار مگاوات برنامه تعمیرات واحدهای تولید برق حرارتی در دستور کار قرار بگیرد تا این واحدها در دوره اوج بار سال 1403 با حداکثر آمادگی در مدار تولید قرار بگیرند.
وی گفت: برای پیک تابستان‌ سال آینده درتلاشیم 169 مگاوات از طریق ارتقای توان تولید واحدهای گازی و 460 مگاوات از طریق رفع محدودیت تولید واحدهای بخاری به ظرفیت نیروگاه‌های کشور بیفزایم.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی‌ در پایان تاکید کرد: با تلاش تمامی پرسنل صنعت نیروگاهی درصددیم تا پیک تابستان‌ سال آینده را با آمادگی بالاتری نسبت به سالیان گذشته و با موفقیت سپری کنیم.
انتهای پیام/

همچنین ببینید

نرخ سود سپرده یک ساله اعلام شد

بانک مرکزی، یک بخشنامه‌ای لازم‌اجرا و اخطاری را به کلیه موسسات مالی و بانک‌های خصوصی و دولتی، ابلاغ کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *