صدور غیرقانونی مجوز کسب‌وکار توسط کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی

طبق اعلام وزارت اقتصاد، کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهای کسب و کار را اعلام نکرده‌اند، بنابراین مجوزهای مربوطه را به صورت قانونی صادر نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گزارش دوره‌ای درگاه ملی مجوزها از تأخیر در صدور مجوزهای کسب و کار کشور به تفکیک دستگاه‌ها از ابتدای ۱۴۰۱ تا ۲۴ آبان سال جاری منتشر شد.
بر اساس این گزارش تا این تاریخ یک میلیون و ۷۸۱ هزار ۷۹۵ درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده که از این تعداد ۸۴۷ هزار و ۵۱۳ مجوز، غیرحضوری و کاملاً الکترونیکی صادر شده است.

بر این اساس تعداد ۱۰۸ هزار و ۵۵۲ درخواست صدور مجوز با تأخیر در بررسی از سوی دستگاه‌های صادر کننده مجوز مواجه شده است.
بیشترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب‌وکار کشور مربوط به وزارت کشور (به جز شهرداری‌ها) با ۶۹ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، بعد از آن وزارت ورزش و جوانان با ۳۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز، سپس وزارت صنعت و معدن، تجارت با ۲۰ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۸ درصد تأخیر در بررسی درخواست مجوز بوده است.
بر این اساس کمترین درصد تأخیر در بررسی و صدور مجوزهای کسب‌وکار کشور مربوط به جامعه مشاوران مالیاتی، سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو است.
این گزارش نشان می‌دهد کانون وکلا و فدراسیون‌های ورزشی هنوز شرایط صدور مجوزهایشان را اعلام نکرده‌اند، بنابراین مجوزهای مربوطه را به صورت قانونی صادر نمی‌کنند.

همچنین ببینید

متقاضیان دریافت کارت سوخت بخوانند

اقتصاد ۱۰۰- مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا از همکاری فراجا با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد و گفت: هماهنگی‌‌ها و بررسی‌های لازم انجام شده و در نهایت تا نیمه اردیبهشت ماه این سامانه (درخواست اینترنتی صدور کارت سوخت) آماده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *