معرفی بیش از ۱۰۰۰ بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات/ عدم صدور فاکتور در صدر تخلفات

مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت اعلام کرد: در شش ماهه نخست امسال توسط بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بیش از یک هزار واحد معاملات ملکی و مشاور املاک متخلف به ادارات کل تعزیرات حکومتی استان‌ها معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، رضا زرین گل عملکرد بازرسی‌های انجام شده از مشاوران املاک را در شش ماهه اول سال جاری اعلام کرد و گفت:  در این مدت طرح ویژه نظارت بر واحدهای صنفی معاملات ملکی و مشاورین املاک با هدف نظارت بر اجاره‌ بهای مسکن و کنترل قیمت‌های مسکن از سوی بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت برگزار و ۷۹۶۸ مورد بازرسی از بنگاه‌های مشاور املاک در کشور انجام شد.
وی افزود : از این تعداد ۱۳۲۵  واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده‌های مربوطه با ارزش بیش از ۱۳۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۴۶ ریال برای رسیدگی و صدور رای به مراجع ذیصلاح ارسال شد.
به گفته وی؛ گرانفروشی خدمات با ۵۰۱ مورد، عدم درج تعرفه در محل با ۸۷۶ مورد، عدم صدور فاکتور با ۹۱۴ مورد و در نهایت نداشتن پروانه کسب با ۲۴۲ مورد از عمده تخلفات این واحدهای صنفی است.
زرین گل متذکر شد: با عنایت به  شرایط ویژه اقتصادی کشور و در راستای تنظیم بازار مسکن، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب گشت‌های بازرسی مشاوران املاک فعالانه به انجام مسئولیت خواهند پرداخت و با متخلفین طبق قانون برخورد می‌کنند.
مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت خاطرنشان کرد: هموطنان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

ایران سهام یک کارخانه بزرگ آلمان را خرید

اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *