پرستاری؛ حرفه‌ای انسانی و اسلامی است

وزیر بهداشت با بیان اینکه پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است، گفت: جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزش‌هاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره‌های تعهد و مسئولیت شناسی به دیده تکریم بنگرد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در پیامی به مناسبت روز پرستار آورده است:« سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز بزرگداشت مقام پرستار را به جامعه گرانقدر پرستاری کشور صمیمانه تبریک می گویم.
انتخاب سالروز ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نشانه عظمت و رفعت این قشر خدوم ، دلسوز، پرتلاش و فداکار است. زیرا حضرت زینب (س) گرامی‌ترین سرمشق صبر و مقاومت برای همه انسان‌ها در طول تاریخ است که در دشوارترین شرایط، رسالت امام حسین (ع) را تکمیل و پیام جاودانه عاشورا را در گوش عالم و آدم طنین انداز کرد.
نامگذاری این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگان رحمت الهی است که خدمت به خلق را بزرگترین افتخار خود می‌دانند و به واسطه این افتخار در پی کسب رضای الهی‌اند؛ و چه نارسایند واژه‌ها در برابر انسان‌های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم‌های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده‌اند و جهانی را با فداکاری‌ها و مرارت‌های خود به حیرت واداشته‌اند.
پرستاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی، جایگاه  رفیعی دارد. جامعه پرستاری، مجموعه‌ای متخصص، توانمند و پویا با هدفی مقدس، سرشار از مهر و کرامت به همنوع  و شیفته خدمت است.
پرستاران هم با جسم و هم با روح بیمار سر و کار دارند. هم به جسم بیمار کمک می کنند و بهبودی او را سرعت می‌بخشند و هم جان و روح او را به آرامش و اطمینان می‌رسانند.
پیشینه درخشان ارائه خدمات خالصانه جامعه پرستاری در سال‌های پرافتخار  دفاع مقدس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچنین، تلاش و مجاهدت بی‌دریغ آنان در خط اول مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا و تقدیم ده‌ها شهید همچون برگ زرینی پرافتخار در دفتر پربرگ و بار حماسه‌های کشور می‌درخشد.
پرستاری حرفه‌ای انسانی و اسلامی است و جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزش‌هاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره‌های تعهد و مسئولیت شناسی به  دیده تکریم بنگرد.
بر همه ما فرض است که  از این انسان‌های فداکار،  پُرعاطفه و دلسوز که از بیماران در مراحل دشوار رنجوری و دردمندی مراقبت و حمایت می‌کنند، به رسم احترام به ارزش ‌ا و فضائل  انسانی، قدردانی کنیم.
از پرستاران نیز انتظار است که قدر خود را بدانند و  این حرفه شریف را مقدس بشمارند؛ چرا که هر کمک پرستار به بیمار، حسنه‌ای الهی و شایسته پاداش اخروی است.
اینجانب ضمن  قدردانی از تلاش‌های مجدانه و اهتمام سخت‌کوشانه پرستاران گرانقدر کشور، روز خجسته پرستار را به جامعه شریف پرستاری شادباش می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، سلامتی و بهروزی این ایثارگران صدیق نظام سلامت را خواستارم.»

همچنین ببینید

مصاحبه با علی شیخ زاده مشاور، مدرس و سخنران حرفه‌ای اصول مدیریت و بازاریابی

مصاحبه با علی شیخ زاده مشاور، مدرس و سخنران حرفه‌ای اصول مدیریت و بازاریابی باعث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *