پرستاری؛ علمی آمیخته با هنر و از خودگذشتگی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی روز پرستار را به پرستاران کشور تبریک گفت و تأکید کرد که پرستاری علمی آمیخته با هنر و از خودگذشتگی است که این مدافعان سلامت در خطّ مقدّم ارائه خدمات سلامت به مردم کشور هستند و تأمین سلامت جامعه بدون حضور پرستاران امکان ندارد.

به گزارش ایسنا در متن این پیام آمده است: روز ولادت بانوی قهرمان کربلا در تقویم ایران زمین مزیّن به نام روز پرستار شده است که این روز بزرگ را به جامعه پرستاری کشور تبریک عرض می‌کنم.
پرستاری علاوه بر تخصص و شغل؛ یک علم آمیخته با هنر و از خودگذشتگی است که این مدافعان سلامت در خطّ مقدّم ارائه خدمات سلامت به مردم کشور هستند و تأمین سلامت جامعه بدون حضور پرستاران امکان ندارد.
پرستاران در کشور عزیزمان در طول دفاع مقدّس بر اساس حسّ میهن‌پرستی و اخلاق حرفه‌ای پرستاری خود صحنه‌های با شکوهی را رقم زدند و ‌خاطرات مجاهدت‌های این قشر عزیز در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا از ایشان اسطوره‌هایی ساخت که در یاد مردم ایران هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.
این پیام می‌افزاید: کادر درمان ایران و پرستاران ایرانی در دوران دفاع مقدّس در تقیّد به اخلاق اسلامی حتّی خدمات خود را از دشمن متجاوز دریغ نکردند و صحنه‌های زرّینی از ایثار و فداکاری را ساختند.
امروز در دنیا شاهد آن هستیم که رژیم متجاوز و اشغالگر قدس در غزّه؛ اماکن درمانی را نیز از حملات وحشیانه خود در امان نگذاشته است و با بمباران بیمارستان‌ها و اماکن درمانی در تاریخ بشریّت صحنه‌هایی از صبوعیّت را رقم زده‌اند و مراکز درمانی که در تمام توافق‌نامه‌های بین‌المللی از حملات نظامی مصون هستند مورد تجاوز قرار گرفته است که دل هر انسان آزاده‌ای در جهان از این حجم خشونت به درد می‌آید.
درود بر پرستاران با شرف و با عزّت ایران که در اخلاق حرفه‌ای پزشکی و سلامت سابقه‌ای درخشان دارند و در افکار مردم ایران دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و ضرورت دارد که رسانه‌های کشور از جمله صدا و سیما روایت هنری بیش از پیش از این جلوه‌های خدمات و فداکاری را داشته باشند.
ضمن تبریک مجدد این روز بزرگ به پرستاران گرامی، از تلاش‌های شما حافظان سپیدپوش در سنگر دفاع از سلامت مردم علی‌رغم تمام کاستی‌های موجود کمال تشکر و قدردانی را دارم.

همچنین ببینید

۱۰ درس بزرگ زندگی که خیلی دیر یاد می‌گیریم

کلید یک رابطه سالم با خود، پذیرش است. چیزی که بسیاری از افراد دیر آن را متوجه می‌شوند. اما هرگز برای شروع تمرین خودباوری دیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *