این مواد غذایی صد برابر بهتر از شیمی درمانی عمل می کنند

به گزارش صدآنلاین، سرطان بیماری است که در دستگاه‌های مختلف بدن ایجاد شده و انواع مختلفی دارد. بسیاری از سرطان‌ها از رشد سریع سلول‌های نابالغ در قسمت‌های متفاوت، مانند دستگاه گوارش (مری، معده، روده‌ی بزرگ) منشا گرفته و مشکلات جدی برای بیمار ایجاد می‌کنند. هرچند بسیاری از آن‌ها منشآ ژنتیک یا زمینه فامیلی دارد، ولی گروه کثیری از آن‌ها وابسته به عوامل محیطی و موادغذایی هستند.

مواد موجود در سوسیس، کالباس، مواد نگهدارنده و رنگی و رادیکال‌های آزاد باعث تغییرات در سطح سلولی شده و در نتیجه موجب بروز سرطان می‌شوند. با توجه به درمان سخت و طولانی این بیماری، پیشگیری می‌تواند بهترین انتخاب باشد؛ بنابراین طبق مطالعات، اثبات شده است که مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین‌های C و E و A و فلاونوئید‌ها و پلی فنل‌ها به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی از بروز سرطان جلوگیری می‌کند. این ویتامین‌ها در کلم بروکلی، فلفل سبز، اسفناج، جوانه گندم، زعفران، و گوجه فرنگی یافت می‌شوند.

همچنین سبوس‌های غلات نیز حاوی این ویتامین‌ها می‌باشند و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کنند؛ بنابراین از مصرف این مواد غذایی غافل نشوید.

همچنین ببینید

گنجی که فقط کچل ها دارند

اقتصادنیوز : کچل شدن و ریزش موهای سر، شاید از دید افرادی که دچار آن می شوند اتفاق خوشایندی نباشد، اما در عین حال دارای فوایدی است که تنها افراد کچل مشمول آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *